Aptauja: Aptuveni 40% Latvijas iedzīvotā…

Aptuveni 40% Latvijas iedzīvotāju nav viedokļa par pāvestu Francisku, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Latvijas iedzīvotājiem jautājot, kāds neatkarīgi no reliģiskās pārliecības ir viņu viedoklis par Romas pāvestu Francisku, 41% respondentu norādīja, ka viņiem nav viedokļa par pāvestu.

Nedaudz vairāk cilvēku viedoklis par pāvestu Francisku ir pozitīvs - 40% aptaujāto norādīja, ka par pāvestu viņiem veidojies pozitīvs viedoklis, savukārt vēl astoņiem procentiem iedzīvotāju šis viedoklis ir ļoti pozitīvs.

Tikai pieci procenti atzina, ka viņu viedoklis par pāvestu Francisku ir negatīvs.

Vēl pieci procenti iedzīvotāju nespēja sniegt konkrētu atbildi.

Salīdzinot Latvijā iegūtos datus ar aptaujas rezultātiem citās valstīs, vispozitīvākais viedoklis par pāvestu ir Filipīnu iedzīvotāju vidū, kur ļoti pozitīvu vērtējumu pāvestam pauž 75% iedzīvotāju, savukārt pozitīvu - vēl 18 procenti. Līdzīga situācija ir arī Portugālē, kur kopumā pozitīvu viedokli par pāvestu pauž 93% iedzīvotāju, no kuriem 65% tas ir ļoti pozitīvs.

Visnegatīvākais viedoklis par pāvestu pausts Alžīrijā - tur kopumā 28% iedzīvotāju pauda negatīvu viedokli par pāvestu, turklāt 23% iedzīvotāju viedoklis bija ļoti negatīvs. Slikts viedoklis ir izplatīts arī Tunisijā, Palestīnā, Ganā un Dienvidkorejā.

Plašs viedokļa trūkums par pāvestu Francisku fiksēts Bangladešā, Mongolijā, kā arī Irānā, kur viedokļa par pāvestu nav attiecīgi 59%, 58% un 52% iedzīvotāju.

Sniegt konkrētu atbildi uz jautājumu par viedokli saistībā ar pāvestu Francisku visbiežāk nevarēja Etiopijas iedzīvotāji, kur 61% respondentu bija grūti sniegt atbildi.

Related posts